ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ НЕ ДОЛАЗЕ НА САМИТ Г20: Оба председника одбила директно учешће на скупу у Индонезији

ДОМАЋИНИ Самита на индонежанском острву Бали 15. и 16. новембра били су врло заинтересовани да председници Русије Владимир Путин Путин и Украјине Владимир Зеленски дођу на скуп, јер би то аутоматски подигло интересовање светске јавности.

ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ НЕ ДОЛАЗЕ НА САМИТ Г20:  Оба председника одбила директно учешће на скупу у Индонезији

Фото: Профимедиа/Илустрација

Но, председник Индонезије Џоко Видодо могао је само да објави да ће Путин учествовати на самиту 20 најразвијенијих и земаља у развоју (Г-20) виртуелно, преко видео-везе, али само "ако ситуација дозволи". Истовремено, портпарол Владимира Зеленског казао је да и председник Украјине може да учествује на самиту онлајн. За сада је сигурно да ће самиту присуствовати 17 председника држава, али ко неће доћи домаћини не прецизирају.

Американци и Британци су били за то да се на самит не позива Русија и на тај начин игнорише Путин. Али, очигледно, Путина је немогуће изоловати, јер са Русијом сарађују земље БРИКС, а њихови лидери не чекају команду из Вашингтона с ким могу, а с ким не могу да се сретну. Управо зато није реално да неко од западних земаља предложи, а затим и да се усвоји, нека резолуција против Русије. За то сигурно не би гласала Кина, ни државе јужне Америке које добро сарађују са Русијом, као ни афричке земље.

Сасвим је могуће да Американци и њихови најближи савезници игноришу Путиново видео-обраћаање. Но, овакви самити су причаоница на којој се не доносе важне одлуке.

За разлику од Путина, који је недавно ишао на међународне скупове одржане у Самарканду у Узбекистану, председник Украјине Зеленски, због стања у земљи од када је почео рат, није био ниједном у иностранству.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.

30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54

Коментари (0)

ЗЛАТО!! Србија има нове европске шампионе!!