САБОТАЖА УКРАЈИНАЦА: Кијев изабрао пут терора

В.Н.

18. 08. 2022. у 08:08

У СВЕТЛУ могућег доласка инспектора ИАЕА у нуклеарну електрану Запорожје, мора се узети у обзир да је Кијев изабрао пут терора и да ће покушати да организује саботажу, рекао је Командант „Троје“ Владимир Новиков, преноси РИА.

САБОТАЖА УКРАЈИНАЦА: Кијев изабрао пут терора

Фото: Профимедиа/Принтскрин/гоогле мапс

Украјинске трупе свакодневно гранатирају Енергодар и територију Запорошке нуклеарне електране - највеће у Европи. 

Званични представник генералног секретара УН Стефан Дижарик рекао је да је та организација спремна да омогући одлазак експерата ИАЕА у нуклеарку Запорожје преко Кијева, ако се Москва и кијевске власти сагласе са тим.

Командант „Троје“ Новиков, тим поводом, изјавио је да се саботаже морају предвидети јер се украјинске власти понашају као терористи.

 - Изабрали су овај пут, јасно га следе, према приручнику за обуку. Сигурно ће бити планиране саботаже, сигурно ће их бити. Морамо да водимо рачуна о томе да ће бити саботаже и тешких провокација - рекао је Новиков.

Према његовим речима, украјинске власти се понашају као терористи, а не као политичари.

 - Они су терористи, немају концепт државе. Имају концепт да раде оно што тог тренутка мисле да треба да раде. Не граде државност, не размишљају о људима. Размишљају о сасвим другим интересима. За Зеленског Украјина нису људи - рекао је командант милиције Новиков.

ЗНПП од марта чува руска војска. 

Министарство спољних послова Русије истакло је оправданост да руска војска чува електрану са становишта спречавања цурења нуклеарних и радиоактивних материјала.

БОНУС ВИДЕО:

Русије"УРАГАН" ПОНОВО ДЕЈСТВУЈЕ: Најновији снимци Министарства одбране Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (3)

НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?