НОВА ПРОВОКАЦИЈА УКРАЈИНЕ: Изазвали експлозију, па оптужили Русе да користе отровне супстанце
УКРАЈИНСКЕ специјалне службе изазвале су експлозију уз употребу амонијум-нитрата како би оптужиле руске оружане снаге да користе отровне супстанце, саопштило је данас новинарима руско Министарство одбране.
Фото РИА.РУ
- Кијевски режим наставља да практикује провокације како би оптужио руске оружане снаге за наводну употребу отровних супстанци. Данас у 13:35 на фарми која се налази километар и по северозападно од села Мазановка, украјинске специјалне службе детонирале су унапред постављену нагазну мину, ојачану слојем до једне тоне амонијум нитрата - наводи се у саопштењу Министарства, преноси Спутњик.
Како се наводи, експлозија је изазвала формирање отровног облака високог око један километар, који се кретао у правцу насеља Краматорск.
Министарство је подсетило да је 11. маја Служба безбедности Украјине реалозивала сличну провокацију у области насеља Долгенко у Харковској области.
БОНУС ВИДЕО - ВОЈСКА ДНР НА ПРИЛАЗУ АВДЕЈЕВКИ: Преглед напуштених положаја Украјинаца
Препоручујемо
ОРБАН УПОЗОРАВА ЕВРОПУ: Прети ера рецесије док Брисел злоупотребљава моћ
16. 05. 2022. у 17:44
ПОСТИГНУТ ДОГОВОР О ИЗВЛАЧЕЊУ РАЊЕНИХ ИЗ АЗОВСТАЉА: Отворен хуманитарни коридор
16. 05. 2022. у 15:27
ПРЕГОВОРИ У ТОКУ: Руски и украјински војници у комплексу Азовстаља "сели за сто"
16. 05. 2022. у 13:27
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)