НОВО ОБРАЋАЊЕ ВЛАДИМИРА ЗЕЛЕНСКОГ: "Желели бисмо и да се Кина укључи" (ВИДЕО)

Танјуг

02. 04. 2022. у 08:40

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је да је његова земља разменила нацрт докумената око безбедносних гаранција са бројним земљама.

НОВО ОБРАЋАЊЕ ВЛАДИМИРА ЗЕЛЕНСКОГ: Желели бисмо и да се Кина укључи (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен/Јутјуб

- Потребне су нам безбедносне гаранције бројних држава - казао је Зеленски у интервјуу за "Фокс њуз", додавши да се то односи и на чланице НАТО, као и земље које нису део Алијансе.

Члан кијевске делегације Александар Чали рекао је да Украјина пристала да на неутралан и ненуклеарни статус, ако јој се дају сигурносне гаранције које по садржини и форми треба да буду сличне члану 5 Северноатлантског споразума.

Према његовим речима, гаранцијама би се предвиђала војна помоћ и успостављање зоне забране летења након три дана консултација у циљу проналажења дипломатског решења.

Зеленски је навео да Кијев жели да гаранти, уз САД, Британију, Немачку и Турску, буду и земље које су се саме понудиле око безбедносних гаранција.

Он је рекао да су, међу земљама које су се понудиле, Израел и Ирска.

- Желели бисмо и Кина да се укључи. Русија би превасходно требало да буде део тог споразума такође, јер ће то бити договор између Украјине и Русије. Русија би требало да буде везана мировним споразумом, јер је учесник конфликта - казао је Зеленски.

БОНУС ВИДЕО: 

"КРАСНОПОЉ" У АКЦИЈИ: Руси објавили снимак уништавања положаја украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (16)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави