ПРОВОКАЦИЈЕ КИЈЕВА: У нападу украјинског дрона погинуо војник ДНР
У ДОНБАСУ је погинуо војник самопроглашене Доњецке Народне Републике (ДНР) након напада украјинског дрона, изјавио је лидер самопроглашене Доњецке Народне Републике Денис Пушилин.
Фото Танјуг/АП
-Беспилотна летелица је бацила експлозив након чега је погинуо наш војник, рекао је он телевизији „Росија 1“.
Пушилин је додао да је јасно да се дронови не користе само за извиђање.
Он је истакао и да Украјина спречава рад летелице Специјалне мисија за мониторинг ОЕБС-а која би требало да бележи дешавања на контакт линији.
Прошле недеље је лидер самопроглашене Доњецке Народне Републике изјавио да је у Украјини све спремно за операцију у Донбасу и да ће ситуација зависити од њихових политичких одлука или притиска са Запада. Он је додао, да власти ДНР и ЛНР морају бити спремне да заштите становништво.
Раније су се представници странке „Јединствена Русија“ у Државној думи обратили руководству земље са молбом да Русија помогне ДНР и ЛНР испорукама одређених врста наоружања ради повећања њихове одбрамбене способности пред могућом агресијом. Лидер фракције Владимир Васиљев је изјавио да Москва не може да препусти Русе који живе у тим републикама самовољи кијевског режима у условима агресије коју припремају украјинске власти.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО- КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (1)