СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС НА КРИТУ: Тресло се тло и у Египту

ЗЕМЉОТРЕС јачине 5,6 степени Рихтерове скале потресао је рано јутрос грчко острво Крит, саопштио је Геодинамички институт националне опсерваторије.

СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС НА КРИТУ: Тресло се тло и у Египту

Фото: Принтскрин ЕМСЦ

Нема извештаја о евентуалној штети. Према наводима грчких медија, потрес је трајао неколико секунди и био је интензиван.

Европско-медитерански сеизмолошки центар претходно је објавио да је потрес био 6,1 степен, преноси Ројтерс.

Потрес је био на дубини од 80 километара, наводи ЕМСЦ, док грчки Геодинамички институт саопштава да је био на дубини од 42 километра.

Осетио се и у неким деловима Египта.

Претходно се око поноћи осетио потрес јачине 3,4 степена и у областима код Солуна, преноси Катимерини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала