МИЛАНОВИЋ ЈАСАН: БиХ је неопходан дијалог међу народима, без странаца
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић борави данас у Ливну где је говорио о важности дијалога и договора међу народима у БиХ, без странаца.
Foto: EPA/FILIP SINGER
Говорећи о заједништву народа у БиХ, Милановић је посебан акцент ставио на важност дијалога и договора Хрвата, Срба и Бошњака.
- Договор у БиХ неће бити без нас. Све друго, што време више одмиче, постаје бесмислено. Тај договор треба бити постигнут између вас, без страног туторства, јер нико вас неће боље разумети него што ви сами можете разумети једни друге - казао је Милановић.
Додао је да Хрватска нема скривене планове, те да су оптужбе о наводним “прикривеним амбицијама” према БиХ лажне и злонамерне.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)