СТРАШНА ТРАГЕДИЈА НА ЈАДРАНУ: Погинула три морнара

Марко Колашинац
Марко Колашинац

11. 08. 2024. у 17:04

У МАЛОМ Лошињу у Хрватској, догодила се несрећа с трајектом Ластово.

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА НА ЈАДРАНУ: Погинула три морнара

Фото: Танјуг/АП

Полиција јавља да су погинула два Јадролинијина морнара, а један је тешко повређен, док су из Јадролиније за Хину рекли да су погинула тројица морнара.

Тешка несрећа се догодила око 15.30 сати у трајектном пристаништу у Маломе Лошињу кад је пала улазна рампа трајекта "Ластово" те приклијештила морнаре Јадролиније.

- Ластово је трајект за локалне линије класифициран каом "ро-ро" путнички брод. Изграђен је 1969. у Јапану, где је запловио под именом Ишизуки.Брод 1978. године постаје део Јадролинијине флоте. Најчешће плови на линијама сплитског окружја. Дуг је 72.7 метара, а широк 13.7 метара - пише на страницама Јадролиније.

(Индекс.хр)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Свет гледа и плаче: Ево шта су урадили фудбалери Ирана (ФОТО/ВИДЕО)