УДАРНА ИЗЈАВА РУБИЈА: "Ратна операција 'Епски бес' је окончана"

РАТНА операција америчке војске у Ирану под називом "Епски бес" је окончана, изјавио је данас амерички државни секретар Марко Рубио.

УДАРНА ИЗЈАВА РУБИЈА: Ратна операција Епски бес је окончана

Foto: AP Photo/Jacquelyn Martin

Говорећи пред Одбором за спољне послове америчког Сената, Рубио је реаговао на размену ватре између снага Сједињених Америчких Држава и Ирана у последњих неколико сати, рекавши да је реч о "одбрамбеним порезима" америчке стране, јавља НБЦ њуз.

 - Оно што видите у извештајима, укључујући и синоћ, је следеће - ако брод прође кроз Ормуски мореуз, биће нападнут. САД ће одговорити на тај напад обарањем оних дронова који покушавају незаконито и незаконито да потопе комерцијални цивилни брод - рекао је Рубио.

Додао је да САД, како би заштитила сопствене снаге, не нападају само дронове, већ и оне који их лансирају. Раније данас, Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је да је извео ударе на непријатељски брод, седиште америчке Пете флоте у Бахреину и регионалну америчку ваздухопловну базу, наводећи да је акција спроведена као одговор на, како тврди, два америчка напада на иранске објекте.

Према саопштењу ИРГЦ-а, догађаји су почели у уторак касно увече када је ирански танкер за нафту погођен пројектилом из ваздуха у близини Ормуског мореуза, при чему је оштећен машински простор брода.

ИРГЦ је навео да је потом његова морнарица ракетирала брод "Панаја", који је означила као "америчко-ционистички непријатељски брод", додајући да је акција изведена као одговор на "агресију" и кршење прописа који регулишу пловидбу кроз Ормуски мореуз.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести