УПОЗОРЕЊЕ НАУЧНИКА: Астероид ће можда погодити Земљу 2. новембра - огласила се и НАСА
ОВА година свакако није била баш добра. У ствари, већина људи би је радије заборавило. Пандемија, немири, протести, пожари... Сада и астероид иде према нама, али, срећом, нема места паници.
Фото: Депосит пхотос
Само нам је астероид фалио. Неки би можда рекли и да је свемирски камен неки знак са неба, имајући у виду да ће до нас стићи дан уочи одржавања председничких избора у САД.
Објекат 2018ВП1 приближиће се Земљи 2. новембра, наводи Наса, која га прати већ две године.
Астероид ће проћи веома близу, тачније на 4.994 километра раздаљине. Постоји и веома мала шанса од 0,41 одсто да ће погодити нашу планету.
Астероид који нам се приближава је веома мали – око два метра у пречнику, тако да чак и ако уђе у Земљину атмосферу, не постоје никакве шансе да доспе до тла.
Примера ради, астероид који је истребио диносаурусе био је најмање десет километара у пречнику и то након пробијања атмосфере у којој је изгубио нешто масе.
Из Насе истичу да према свим посматрањима до сада, не постоји разлог за бригу.
(РТС)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (6)