БИЛА ЈЕ ВРЕДНА 20 МИЛИОНА ФУНТИ! Осуђен на 18 месеци затвора јер је уништио слику Пикаса, а рекао - то је ПЕФОРМАНС!
ЈЕДАН мушкарац осуђен је данас на 18 месеци затвора јер је уништио слику Пабла Пикаса, вредну 20 милиона фунти, у уметничкој галерији у Лондону.
Фото: Depositphotos
Суд је саопштио да је 28. децембра прошле године Шакил Масеј неколико пута катанцем ударио по слици, а потом је скинуо са зида у Тејт галерији и бацио на земљу.
Масеј (20) је признао да је уништио дело шпанског сликара "Попрсје жене" из 1944. године.
Према наводима стручњака, поправка слике трајаће до 18 месеци и коштаће до 350 хиљада фунти.
Током изрицања пресуде, судија је акције Масеја назвао покушајем стицања славе на пет минута.
Током хапшења Масеј је полицији рекао да његов поступак представља перформанс.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (3)