ПОЧИЊУ "ДАНИ ПОЗОРИШТА": У Мркоњић Граду представе из Републике Српске и Србије
ПРЕМИЈЕРОМ представе "Сиромашни Ромео" (рађене по тексту Тоде Николетића и у режији Марије Убовић)у извођењу града домаћина, вечерас почињу "Дани позоришта" у Мркоњић Граду.
фото промо
На фестивалском репертоару су одабрани наслови позоришта из Бањалуке, Новог Града, Трстеника и града домаћина.
Другог дана на програму је представа "Писмо сину у Америку" монодрама Срећка Марчете и Театра "Сцена" из Новог Града, следи "Певај брате" (по текстуи Стевана Копривице и у режији Александра Пејаковића) бањалучког Студентског позоришта и "Чорба од канаринца" Милоша Радовића (у извођењу Удружења грађана "Трстеничко позориште), док ће на крају (у недељу 10.августа)наступити глумаци ДИС театра из Бањалуке са представом "Како је покондирена тиква постала трендохоличарка", у режији Новице Богдановића.
"Дани позоришта" организују се у сарадњи са Културно-спортским центром "Петар Кочић", а покровитељ је општина Мркоњић Град.
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)