ПРОНАЂЕНА БИСТА ЏИМ МОРИСОНА: Украдена са његовог гроба пре 37 година
ФРАНЦУСКА полиција случајно је пронашла бисту Џима Морисона, украдену 1988. године са гробља Пер-Лашез у Паризу, где се налази гроб легендарног америчког певача и место ходочашћа за многе његове поштоваоце.
Фото AP
Импозантна скулптура фронтмена групе Дорс, коју је креирао хрватски уметник Младен Микулин, украдена је са париског гробља пре 37 година, преноси БФМ ТВ.
Скулптуру коју је Микулин направио поводом десетогодишњице смрти Џима Морисона 1981. године, пронашла је финансијска и антикорупцијска бригада током полицијске претраге повезане са случајем преваре који је водила канцеларија јавног тужиоца у Паризу.
Према званичној верзији, Морисон је умро је у кади, у 27. години, од срчаног застоја у јулу 1971. године.
Француски новинар, Сем Бернет, тврдио је у књизи из 2007. године да су блиски пријатељи и породица искривили званичну верзију Морисонове смрти како би "опрали" његов углед и да је прерана смрт уметника заправо била последица предозирања хероином у тоалету париског ноћног клуба "Рокенрол циркус".
Године 1991, на 20. годишњицу певачеве смрти, на његовом гробу су избили нереди, пренео је Би-Би-Си , што је приморало гробље да ангажује додатно обезбеђење.
Након тога, на Морисоновом гробу је трајно постављен стражар.
Тачне околности певачеве смрти су и даље обавијене велом мистерије, а већина раних извештаја каже да је умро од срчаног застоја у кади.
Дорси, основани у Лос Анђелесу, били су међу најутицајнијим рок групама крајем 1960-их и почетком 1970-их година.
(Танјуг)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ХОСПИТАЛИЗОВАН КАРЛОС САНТАНА: Легендарном гитаристи позлило неколико сати пре концерта
23. 04. 2025. у 17:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)