У СЛАВУ ЛЕГЕНДАРНОГ ФЛАУТИСТЕ: У циклусу "Музиком кроз музеј" наступа ансамбл "Јаков Срејовић"
АНСАМБЛ консорт флаута "Јаков Срејовић", наступиће у четвртак 6. фебруара у 20 часова, на деветом концерту пете сезоне циклуса класичне и популарне музике "Музиком кроз музеј", коју заједнички организују Историјски музеј Србије и удружење UNICA ART.
Фото Давор Карамарковић Радман
Ансамбл је основан на иницијативу флаутисте Љубомира Димитријевића и носи име првог домаћег концертног флаутисте, зачетника флаутске педагогије у Србији, једног од оснивача Београдске филхармоније, солисте Оркестра Београдске опере и дугогодишњег професора Музичке академије у Београду - Јакова Срејовића. Уз Димитријевић, који ће наступити на траверзо и блок флаути, ансамбл чине и траверзо флаутисти Александар Јован Крстић, Тијана Тутуновић, Петар Ивановић и Милан Ивановић.
На програму су дела Ђиролама Фрескобалдија, Карла Дитерса фон Дитерсдорфа, Јозефа Хајдна, Франца Антона Хофмајстера, Фридриха Великог и Жозефа Бодена де Боамортјеа. Традиционално, биће изведене и композиције изненађења из нотне архиве Историјског музеја Србије.
Препоручујемо
НАГОН, РАЗУМ И ДРУШТВЕНИ ПРИТИСЦИ: Слике проф.др Уроша Недељковића у Галерији САНУ
25. 02. 2026. у 15:04
ОДНОС ЧОВЕКА И ПРИРОДЕ: Радови Радмиле Лиздек у Продајној галерији „Београд“
25. 02. 2026. у 14:30
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)