СВИ СМО МИ ИСТИ: На Међународни дан особа са инвалидитетом представа "Три прасета" у Футогу

В.В.С.

02. 12. 2024. у 06:30

ПОВОДОМ Међународног дана особа са инвалидитетом, 3. децембра у КЦ "Младост" у Футогу,биће изведен пројекат једнакости и креативности кроз луткарско стваралаштво- представа "Три прасета".

СВИ СМО МИ ИСТИ: На Међународни дан особа са инвалидитетом представа Три прасета у Футогу

фото промо

Под окриљем Соколског културног центра "Соколски Дом", пројекат "Сви смо ми исти" окупља чланове драмског студија "Театрило", Удружења грађана за церебралну и дечију парализу "Сунце" и музичког центра "Орфеј". Циљ иницијативе је развијање маште и креативности код деце и младих кроз луткарске представе и радионице из области луткарства и позоришта.

Овај јединствени пројекат укључује децу са инвалидитетом, оболелу од церебралне и дечје парализе, која уз подршку браће и сестара активно учествују у стварању и извођењу луткарске представе. Кроз заједнички рад и уметничко изражавање, публика, посебно деца предшколског и школског узраста, има прилику да доживе причу која разбија предрасуде и оснажује идеју инклузивности.

Представа "Три прасета" адаптирана је у форми театра сенки, у драматизација и режији Ружице Бојовић. Глумци су чланови удружења "Сунце", Емилија Милосављевић и Ружица Бојовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ОТВАРАЈУ ИМ СЕ ВРАТА БОГАТСТВА: Новац стиже за ова ТРИ хороскопска знака