СВЕТ СНОВА И ФАНТАЗИЈЕ: Изложба Марка Велка у београдској галерији "Рима"
ИЗЛОЖБА нашег уметника из Француске, Марка Велка, на којој ће бити представљени цртежи настали у периоду између 2020. и 2023. године, биће отворена у београдској Галерији "Рима" у среду 20. новембра у 19 часова.
Фото галерија Рима
Рађена у техници угљена на папиру, дела овог уметника посматрача уводе у свет фантазије, а асоцијацијама преузетим из историје уметности и књижевности, а у својој слојевитости представљају "реалност" промењених значења.
Фото галерија Рима
Француски ликовни критичар Оливије Кеплан, у каталогу изложбе наводи да уметник "уклања призоре прикупљене из текућих догађаја и претвара их у црно-бели свет графике, у сивило рендгенског снимка, у парадокс прастарих ликова који више говоре о времену у којем живимо него непрестано бомбардовање информацијама преко друштвених мрежа" и додаје:
- Дубоко црнило црта, блистава белина површина, крхкост фактуре цртежа, све нас то суочава с привиђењем где ништа није недоречено, где осећања опасности, страха, бега, у присуству те бескрајне претње стварају алегорију нашег времена.
На цртежима Марка Велка тако се преплићу снови, фантазије, оживљене историјске личности, књижевни и ликовни субјекти. Изложба траје до 20. децембра.
Препоручујемо
ТРИБИНА „ДНЕВНИК О ЦРЊАНСКОМ“ У НОВОМ САДУ : Културни центар Војводине „Милош Црњански“
11. 12. 2025. у 12:38
ГЛУМАЦ ДАО ОБЕЋАЊЕ: Александар Којић добио награду за монодраму Радоша Бајића (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)