Филхармоијски концерти за децу вртићког узраста: "Годишња доба" за сва доба
ЈЕДАН од најпопуларнијих пројеката Београдске филхармоније за децу, "Четири годишња доба" Антонија Вивалдија, оркестар поново изводи за децу вртићког узраста - сваког радног дана, до петка, у два термина - од 10 и 12 часова, у филхармонијској сали.
БГФ/М. Ђоковић
Наратор је глумац Владимир Алексић који на урнебесан начин деци приближава музику са виолинистима Београдске филхармоније: у улози пролећа је Јелена Димитријевић, лето најављује Миљана Поповић Матерни, јесен доноси Селена Јаковљевић, а зиму Војин Алексић. Поред тога што деца уживају у ремек делу класичне музике, она уче да разликују инструменте, а наратор их води кроз причу о "чика Антонију", о самом делу и времену у коме је оно настало.
Након серије концерата за децу узраста од 3 до 7 година, која долазе преко предшколских установа, у суботу од 17 и од 19 часова ће Београдска филхармонија свирати "Годишња доба" - и то за сва доба односно узрасте.
Препоручујемо
ОВА ФАРСА ЖИВОТА БИ ЗАЧУДИЛА И БЕКЕТА: Интервју Алан Гилсенан, ирски редитељ
11. 03. 2026. у 18:01
КОНЦЕРТ ДАРИЈЕ ЧАЊИ У НОВОМ САДУ: "Интернационални сусрети гудачких инструмената"
11. 03. 2026. у 11:54
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)