13 УМЕТНИЦА СЛИКА МУРАЛЕ НА ДОРЋОЛ ПЛАЦУ: Почиње пето издање фестивала All Girls Graffiti Jam
ПЕТО издање фестивала All Girls Graffiti Jam, који је основала одликована уметница ТКВ, биће одржано од 13. до 15. септембра на Дорћол Плацу, у Београду.
AGGJ
На фестивалу се очекује креирање 13 мурала које ће осликати 13 уметница са европске графити сцене, укључујући уметнице из Француске, Аустрије, Румуније, Шпаније, Мађарске, Србије и Бугарске.
Фестивал је, кажу организатори, посвећен неговању повезивања, припадања, подршке и заједничког развоја уметница и жена из различитих области креативне индустрије и екологије, а обележиће га тема "Сестринство".
Поред осликавања зидова Дорћол Плаца, програм обухвата и четири креативне радионице, у сарадњи са женама са локалне креативне сцене, предавање о пермакултури, поп-ап изложбу као и тродневни музички програм.
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)