АВАНТУРА УМЕТНИЧКОГ ПОНИРАЊА: Изложба Јелена Минић Мрђен у Галерији РТС
ГАЛЕРИЈА РТС (Таковска 10), од четвртка 13. јуна, у 19 часова, представља изложбу "Сенке предметности" Јелене Минић Мрђен.
Фото промо
На свечаном отварању, о делима ове уметнице говориће професори Владислав Шћепановић, сликар и Никола Шуица, историчар уметности, а гостима ће се обратити и ауторка.
Рођена 1970, у Пријепољу, Јелена Минић Мрђен дипломирала је и магистрирала на Факултету примењених уметности у Београду, где је тренутно професор. Од 1995, професионално излаже на самосталним и групним изложбама, а добитник је и више награда за сликарство.
Препоручујемо
ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ "ХОДОЧАШЋЕ ИЛИЈЕ ИЛИЋА" У ИМС: Од Јапана до Солунског фронта
23. 02. 2026. у 17:34
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)