ЦИКЛУС "СПОРТ НА ФИЛМУ": Oстварењем Home games у Зајечару почео "Француски филмски караван"
У ПОЗОРИШНОМ музеју у Зајечару синоћ је, у сарадњи са Француским институтом у Србији, почео "Француски филмски караван".
фото Промо
Биоскопска публика уживала је у документарном филму Home games у режији Алисе Коваленко, првом из циклуса "Спорт на филму". У питању је украјински филм у француској продукцији.
Главну улогу тумачи Алина Шилова, чију двадесетогодишњу јунакињу страст за фудбалом спашава сиромаштва, а с њим проживљава и веома важан тренутак у свом животу. Професионално се бавећи фудбалом, она се суочава са тешком породичном ситуацијом: сама брине о свом брату Ренату, сестри Регини и слабовидој баки. Приморана је да бира између фудбала и породице.
Како је истакла Марија Симоновић из Позоришног музеја, "Француски филмски караван" наставља се у понедељак 17. јуна филмом "Вештице са истока" у режији Жулијен Фаро.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)