"РАЗГОВАРАО САМ СА КРАЉЕМ БАХРЕИНА ПОВОДОМ РАКЕТНИХ НАПАДА" Вучић: Изразио сам дубоку забринутост због ескалације сукоба

В.Н.

03. 03. 2026. у 12:07

Председник Републике Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са краљем Бахреина Хамадом бин Исом ел Калифом.

РАЗГОВАРАО САМ СА КРАЉЕМ БАХРЕИНА ПОВОДОМ РАКЕТНИХ НАПАДА Вучић: Изразио сам дубоку забринутост због ескалације сукоба

Фото: Инстаграм принтскрин

- Разговарао сам са краљем Бахреина Хамадом бин Исом ел Калифом поводом озбиљне безбедносне ситуације након ракетних напада којима је погођен Бахреин.

Изразио сам дубоку забринутост због ескалације сукоба у региону и нагласио да је очување мира и стабилности од пресудног значаја, не само за Блиски исток, већ и за глобалну безбедност. Србија снажно подржава смиривање тензија, уздржаност и решавање свих спорова дијалогом и дипломатским путем.

У разговору сам истакао солидарност са народом Бахреина и пренео спремност Србије да, у складу са међународним правом, допринесе напорима усмереним ка деескалацији и стабилности. - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

МАРИНА ТУЦАКОВИЋ МЕ ЈЕ УЦЕНИЛА: Мира Шкорић открила тајну чувану три деценије