ЦРТЕЖИ НА ПОРЦЕЛАНУ: Радови Јасмине Пејчић на поставци у београдској галерији "Хаос"
СПЕЦИЈАЛИЗОВАНА за цртеж, београдска галерија "Хаос", први пут ће представити цртеже на порцелану, на изложби вушеструко награђиване уметнице Јасмине Пејчић, коју ће у уторак, 5. марта у 20 часова, отворити професор Љубица Јоцић Кнежевић.
Фото Галерија Хаос
Ауторка је према речима историчарке уметности Борке Божовић, оснивача "Хаоса", проучавала линију и простор, односно тачке у којима цртеж прелази у тродимензионалну форму. Изложбену целину тако чини више група скулпторских и рељефних радова у порцелану.
У тексту који прати изложбу, насловљеном "Иза видљивог", вајарка Гордана Каљаловић Одановић истиче како Пејчићева, "контекстуализовањем садржаја потрошачке културе, актуелне од времена Ворхола и поп арта,преко предмета преузетих из широког спектра понуде и потрошње - папирне кесе,спрејеви, различита паковања, баналност обичног и свакодневног издиже на нивоестетског":
- Бележењем свакодневног нестајања познатих урбаних визура,Јасмина Пејчић указује и упозорава на брисање меморије, поништавањем вредносних одредница уграђених у историјско наслеђе.На тај начин преко материјалних стања изражава нематеријалне вредности.
Фото Галерија Хаос
Доцент је на Факултету примењених уметности и дизајна на предмету Керамички дизајн, Јасмина Пејчић (1990) је и члан Интернационалне академије керамике у Женеви. Учествовала је на петнаест самосталних и више од 200 групних изложби и уметничких колонија у земљи и иностранству (Јапан, Тајван, Кина, Португалија, Шпанија, Француска, Немачка, Италија, Ирска, УСА, Словенија, Румунија, Финска, Литванија, Летонија).
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТРАГАЧ ИЗ "ПОТЕРЕ" СЕ СРУШИО НА ПОД УСРЕД ЕМИСИЈЕ: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)