ВЛАДА СРБИЈЕ ДОНЕЛА ВАЖНУ ОДЛУКУ: Додатних 2,3 милиона евра за обнову Југословенског драмског позоришта
ВЛАДА Србије је, на предлог Министарства културе, донела закључак о опредељивању 2,3 милиона евра додатних средстава за обнову и санацију Југословенског драмског позоришта (ЈДП), објављено је данас на Инстаграму Министарства.
фото: П.Милошевић
- Поред раније опредељених 1,6 милиона евра, до сада је укупно издвојено скоро четири милиона евра за потпуну санацију и реконструкцију зграде ЈДП-а, која подразумева санацију крова, реконструкцију позоришних сала и замену столица, механизама сценске технике и лифтова, истакнуто је у објави Министарства културе.
Како је наведено, "планирани радови су у току, с тим да се води рачуна да се позоришна сезона и извођење представа одвија по плану".
Из Министарства су додали да је "овим средствима из кредита Банке за развој Савета Европе планирана и израда пројекта за извођење за нову сцену 'Бојан Ступица', а рад на овом објекту започеће након прикупљања све потребне документације".
- На овај начин се наставља са улагањима у културу и обнову установа културе од стране Министарства културе и Владе Србије, истиче Министарство.
БОНУС ВИДЕО: НОЋНА ФРАЈЛА“ У НИШКОМ НАРОДНОМ ПОЗОРИШТУ: Премијера представе у режији Бранислава Мићуновића
Препоручујемо
ЗАНИМЉИВ И БОГАТ ПРОГРАМ ПОВОДОМ ДАНА ДРЖАВНОСТИ: Сутра изложбе у више градова у Србији
13. 02. 2024. у 11:42
ВЕРНИ ЧУВАР ПЛАМЕНА УМЕТНОСТИ: Поводом одласка писца и академика САНУ Горана Петровића
28. 01. 2024. у 15:30
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (1)