АЛЕКСАНДРИНСКИ У БАЊАЛУЦИ: Монодрама "Евгеније Оњегин" у извођењу глумца Петра Семака
У НАРОДНОМ позоришту Републике Српске гостује монодрама "Евгеније Оњегин: поглавља из романа" у извођењу Петра Семака, глумца Александринског театра из Санкт Петербурга.
фото Промо
Представа је пред бањалучком публиком 9.јануара, а настала је по истоименом роману у стиховима Александра Сергејевича Пушкина,објављеном 1837. године. "Евгеније Оњегин" је први реалистички социопсихолошки роман у руској критици и слови за енциклопедију руског живота - због начина на који читаоца упознаје са животом у Русији у последњим деценијама 18. века.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
„ОБЕ СТРАНЕ ДРИНЕ“: Нови роман Љиљане Шарац, књижевнице родом из Смедерева
14. 07. 2026. у 11:48
УЗ МУЗЕЈ, НАСТАЈЕ И ДОМ ЋИРИЛИЦЕ: Заштита матичног писма српског народа
14. 07. 2026. у 09:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)