ИТ ТЕХНОЛОГИЈЕ И “ ВИЗАНТИЈСКО ПЛАВО “: У Новом Саду вече посвећено Милораду Павићу
МOГУ ли филм и ИТ технологије да сачувају од заборава књижевне великане?
Дунавска соната
На ово питање настојаће да одговоре учесници вечерашњег Округлог стола (18.00) посвећеног писцу Милораду Павићу на Филозофском факултету у Новом Саду). Биће то уједно и својеврстан омаж Павићу ,великом писци и професору српске књижевности на новосадском Филозофском факулетету од 1974. до 1990. године као и декану те високошколске установе од 1977. до 1979.године.
На округлом столу говориће продуцент овог филма Дејан Вражалић власник продукције ВАНС заслужне и за филмове Професионалац и Лавирнит, глумица Катарина Жутић као и професори књижевности Владимир Гвозден и Слободан Владушић. Модератор разговора биће публициста Милорад Бојовић.
Публика ће филм „Византијско плаво,“снимљен 1993.године у којем главне улоге тумаче Лазар Ристовски и Катарина Жутић погледати од 19 сати у биоскопским условима као и оригиналне музичке спотове за музику из филма коју је компоновао Радомир Михаиловић Точак.
Организор програма је УГ “Дунавска соната” у сарадњи са Филозофским факултетом а под покровитељством Управе за културу града Новог Сада.
Препоручујемо
РУСКИ ИСТОРИЈСКИ ФИЛМОВИ: Пратећи програм изложбе "Петар Велики и Србија" у Руском дому
10. 03. 2026. у 18:17
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)