У СЛАВУ МАРИЈЕ КАЛАС: Гала концертом поводом века од рођења оперске диве почиње 55. БЕМУС
ЈУБИЛАРНИ 55. Београдски музички фестивал биће одржан у старом, октобарском термину: од 8. до 22. октобра.
фото Промо
БЕМУС отвара гала концерт посвећен стотој годишњици рођења славне оперске диве Марија Калас, а организује се у сарадњи са Народним позориштем у Београду. Најлепше оперске арије и дуете тумачи грчки колоратурни сопран Василики Карајани и италијански тенор Андреа Каре, под управом диригента Дијана Чобанова.
Међу врхунцима овогодишњег БЕМУС-а свакако су два концерта познатог виолинисте Најџела Кенедија, са којим се после пет година поново дружи београдск публика - овога пута са програмом који је у потпуности посвећен концертној музици Јохана Себастијана Баха. Омиљени руски пијаниста Борис Березовски организује реситал којим ће, између осталог, обележитивек од рођења Сергеја Рахмањинова, док ће му се на концертној бини као гости придружити и чланови групе „Блуз доктори”.
Признати виолиниста Роман Симовић наступа са Црногорским симфонијским оркестром симфонијски оркестар на концерту посвећеном музици Дмитрија Шостаковича. Овим концертом диригује уметнички директор БЕМУС-а Бојан Суђић, баш као и концертом Симфонијског оркестра и Хора РТС-а на којем се изводи Вердијева музика „Реквијем“. Као солисти у овом делу на сцени ће се појавити сопран Соња Шарић, мецосопран Дениз Узун, тенор Марио Баг и бас Горан Јурић.
Други концерт Симфонијског оркестра РТС-а, под управом диригента Премила Петровића, посвећена је и романтичној музици, уз учешће виолинисте Станка Мадића као солисти у Брамсовом концерту у де-дуру.Програм 55. БЕМУС-а употпуњују концерти камерне и ауторске музике, као и ауторско вече композитора Ивана Јевтића.
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)