ИЗЛОЖБА ВЛАДИМИРА ТЕМКОВА У ПРОДАЈНОЈ ГАЛЕРИЈИ БЕОГРАД: Животна енергија и истински хедонизма

Миљана Краљ

03. 08. 2023. у 17:06

МАКЕДОНСКИ уметник Владимир Темков, представљиће се изложбом "Виножито / Дуга", у Продајној галерији Београд, од 10. до 28. августа.

ИЗЛОЖБА ВЛАДИМИРА ТЕМКОВА У ПРОДАЈНОЈ ГАЛЕРИЈИ БЕОГРАД: Животна енергија и истински хедонизма

Фото промо

Темков (1959. Кавадарци) је завршио Педагошку академију у Скопљу у класи професора Ванча Георгијевског, па дипломирао графику на Факултету ликовних уметности у Скопљу, у класи професора Трајчета Блажевског, док је звање магистра, на истом факултету стекао у класи професора Благоја Маневског.

До сада је имао 85 самосталних изложби и учествовао на више од стотину групних, у Македонији, региону и широм света. Добитник је бројних награда у земљи и иностранству за ликовно стваралаштво. Пред београдском публиком представиће слике из најновије серије инспирисане раскошном природом и плодовима Тиквешког виногорја.

- Линеарна и хроматска композициона решења, као и пластично-рељефни елементи, у раду уметника артикулисани су са наглашеним степеном експресивности, док је сама боја третирана као својеврсна апотеоза светлости у визури локалног културног хоризонта. Енергичним сликарским гестом он апстрахује доживљене призоре и производи формалне аналогије манифестација животне енергије и истинског хедонизма- пише у најави.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

Ко је СУПРУГА Златана Видовића? Упознали се преко посла Слала ми је питања за интервју и...