ИВАН ЂОРЂЕВИЋ НА ЧЕЛУ НП „СТЕРИЈА“: Скупштина Града Вршца именовала новог директора позоришта

Јелена Баљак

24. 06. 2023. у 12:50

ГЛУМАЦ Иван Ђорђевић је на седници скупштине Града Вршца поново изабран за в.д. директора Народног позоришта „Стерија“.

ИВАН ЂОРЂЕВИЋ НА ЧЕЛУ НП „СТЕРИЈА“: Скупштина Града Вршца именовала новог директора позоришта

Фото: Ј.Ј.Баљак

Он је на тој функцији наследио Снежану Удицки, која се самовољно повукла и наставиће да ради као редитељ у овом позоришту.

Ђорђевић је директор НП „Стерија“ био у два наврата, а од 2004. до 2008. године био је и селектор Међународног фестивала класике „Вршачка позоришна јесен“.

Стални је члан вршачког ансамбла и суоснивач вршачког „ЕДУ театра“, који се бави луткарством и дечјим стваралаштвом.

У каријери је остварио преко 100 премијерних улога.

Пре „Стерије“ радио је у Луткарском позоришту у Нишу, Народном позоришту Пирот и у Крушевачком позоришту.

Аутор је више позоришних комада за децу и одрасле.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)