ПРЕМИЈЕРНО "ОБРАЋАЊЕ НАЦИЈИ" У АТЕЉЕУ 212: Представу чине кратки монолози из дела Асканија Челестинија, у режији Бојана Ђорђева

В.В.С.

15. 05. 2023. у 14:11

ПРЕДСТАВА "Обраћање нацији", чије је премијерно извођење 19.маја у Атељеу 212 - састоји се из кратких монолога изабраних из истоимене драме и збирке "Ходам у колони" Асканија Челестинија. Како се најављује, цртице из свакодневице коришћењем басноликих алегорија осликавају комплексну мапу неолибералне садашњости: конзумерске, нетрпељиве, корумпиране, саможиве, али и паралисане, депресивне и безидејне. Сви класни, расни и политички проблеми сасвим политички некоректно, објашњавају се једноставним "природним законима" или примерима из историје човечанства - елаборирајући цитате Св. Матеја, Наполеона, Хитлера, Грамшија или Свифта.

ПРЕМИЈЕРНО ОБРАЋАЊЕ НАЦИЈИ У АТЕЉЕУ 212: Представу чине кратки монолози из дела Асканија Челестинија, у режији Бојана Ђорђева

фото Бошко Ђорђевић

Сваки монолог је кратак, експлозиван и на линији између "рентовања" на Твитеру и стенд- ап комедије. Писац монологе дефинише као хумор који стаје у кутију шибице, палидрвца која бљескају једна за другим или се ређају у најразличитије облике.

Играју Гордан Кичић, Јована Гавриловић ,Горица Поповић, Катарина Жутић, Дејан Дедић ,Иван Михаиловић ,Иван Јевтовић ,Бранислав Зеремски, Александар Срећковић, Миона Марковић. Превод је урадила Јулијана Вучо, редитељ је Бојан Ђорђев, драматуршкиња Мина Милошевић, сценограф Синиша Илић,костимографкиња Маја Мирковић, композиторка Марија Балубџић,сценски покрет Чарни Ђерић.

Писац Асканио Челестини (1972, Рим) италијански је глумац, редитељ и драмски писац. Студирао је антропологију и књижевност, а глумом је почео да се бави касних деведесетих година прошлог века у перформансима комедије дел арте. Његов позоришни рад припада области наративног позоришта (teatro di narrazione) а залаже се за важност усмене традиције. Bави се приповедањем италијанских народних бајки модерног времена, радничким, ратним и конзумеристичким. Аутор је бројних драма, прозних дела и документарних филмова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

ПРОШЛИ ПУТ ЈЕ БИО ВАПАЈ ДО НЕБА Шешељ открио шта се крије иза напада на Иран