НОВА ПОСТАВКА У ЕТНОГРАФСКОМ МУЗЕЈУ: О архитектури Београда између два рата
КОРИСТЕЋИ Техничку документацију Историјског архива Београда, Снежана Лазић и Јелена Митровић Коцев осмисле су изложбу "Архитектонска култура међуратног Београда", која ће бити отворена у среду, 21.децембра у 18 часова, у Етнографском музеју.
Фото промо
На тридесет изложбених паноа и материјал у витринама, удве велике целине, биће представљен рад општинских архитеката и њихових колега из приватне праксе, између два рада.
Од ратом разорене вароши, после Великог рата, Београд је, како пише у најави изложбе, прерастао у модерну европску престоницу.
Настајала су нова насеља, формиран је пословно-финансијски центар града са модерним палатама, саграђен први сајамски комплекс на супротној обали Саве, али и аеродром, друмска и административна веза са Земуном...
Упоредо су се усвајали закони који су одређивали грађевинске прописе, почела израда генералног плана. Професионализовала се и усавршавала архитектонска струка.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТАКО ЈЕ ЖИВЕО БЕОГРАД: Снимци настали у српској престоници до 1941. године (ФОТО)
01. 10. 2022. у 10:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)