ПЕКИЋ, ЧЕРЧИЛ И ВИСКИ: Весић поделио занимљиву причу о чувеном књижевнику на годишњицу његове смрти (ФОТО)
ДАНАС се навршава 30 година од смрти Борислава Пекића, а том приликом су његова ћерка Александра и Горан Весић положиле цвеће на споменик књижевнику у Београду.
Фото: Фацебоок/Горан Весић
Весић је овом приликом поделио причу под називом "Пекић, Черчил и виски".
Пекић је једно време имао емисију на ББЦ-ију. Пошто никад пре ББЦ-ја није говорио на радију, имао је трему. Прво је био проблем дужине текста јер је морао да га скрати да то буде тачно 5 минута и онда је неколико пута код куће испробавао са сатом да види да текст не прелази задато време.
Фото: Фацебоок/Горан Весић
Доста се истраумирао око тога, и када је напокон отишао у ББЦ и коначно прочитао његову прву причу у тој емисији “Радио Лондон”, онда је сматрао да је заслужио да попије један виски.
Међутим уредници ББЦ-ја су га информисали да је нажалост забрањено да се пије алкохол у њиховим просторијама. Доле је постојао бифе, али није смело да се пије у радним просторијама.
Пошто је он ипак био наш чувени писац, саопштили су му да ће направити изузетак, уз причу да је он други човек који је тако несто тражио у ББЦ-ју, а први је био, Черчил.
Черчил је имао ту његову чувену емисију на ББЦ радију за време рата која је после често цитирана и наравно постала легендарна.
Тако да је остала та анегдота у ББЦ-ју да је после Черчила, Борислав Пекић био први коме је тако нешто било дозвољено.
Фото: Фацебоок/Горан Весић
БОНУС ВИДЕО - ОТКРИВЕН СПОМЕНИК СТАНИСЛАВУ БИНИЧКОМ: Захвалност прослављеном српском композитору
НИКО ИЗ СРБИЈЕ НЕЋЕ ИЋИ У БРИСЕЛ ПРВИ ПУТ У 14 ГОДИНА Вучић: Штитим интересе наше земље, спрема се велики сукоб
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да сутра неће отићи у Брисел на самит ЕУ-Западни Балкан јер сматра да мора да штити интересе Србије и додао да ће Србија свакако наставити европским путем.
16. 12. 2025. у 19:58
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење
РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.
16. 12. 2025. у 11:42
Коментари (0)