ТЕШИН И ЈОВАНОВИЋ ДОБИТНИЦИ НАГРАДА ГРАДА НИША: "Црна птица" и "Лука" овенчани признањима
НАГРАДА града Ниша за најбољу књигу за децу и младе на српском језику уручена је на свечаности у Градској кући у Нишу. Награда "Малени цвет" припала је Александри Јовановић за књигу Црна птица, објављену у издању "Креативног центра", и Срђану В. Тешину за књигу Лука каже, објављену у издању "Архипелага".
Душан Митиц Цар
Одлуку о награди једногласно је донео жири у саставу Драгана Пешић Главашевић, професор књижевности и библиотекар (председница), др Душица Потић, професор књижевности за децу и књижевни критичар, и Дејан Алексић, песник, писац за децу и уредник. Жири је у саопштењу нагласио да су награђене књиге прве књиге ових двоје аутора у овом жанру:
- Специфичност овогодишњег избора за награду видљива је у податку да су и Јовановићевој и Тешину ово прве књиге у жанру литературе за децу и младе, што треба посебно да радује, будући да смо у овој области књижевног стварања добили двоје нових, изразито самосвојних аутора.
Награду града Ниша за најбољу књигу за децу и младе на српском језику уручила је градска већница за културу Адриана Анастасов.
Препоручујемо
СВЕ О КУБАНСКОЈ МЕДИЦИНИ у серијалу "Здрава нација" на телевизији Балкан Трип
07. 04. 2026. у 17:06
ОТПОРНОСТ ДИВЉЕГ ОРАХА: Пројекат Иване Папић у КЦБ-у као метафора прилагодљивости
07. 04. 2026. у 16:24
АНСАМБЛ „КАМЕРНА РЕЗОНАНЦА“ У МАТИЦИ СРПСКОЈ: Омаж композитору Светозару Саши Ковачевићу
07. 04. 2026. у 13:36
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)