ПРОВАЛИО КОД КОМШИНИЦЕ И УДАРАО ЈЕ ДО СМРТИ: Мештанин Турије неправоснажно осуђен на 20 година затвора

Љ.П.

10. 11. 2022. у 19:03

МЕШТАНИН Турије З.З. је данас неправоснажном пресудом Вишег суда у Сомбору оглашен кривим за тешко убиство и осуђен на 20 година затвора.

ПРОВАЛИО КОД КОМШИНИЦЕ И УДАРАО ЈЕ ДО СМРТИ: Мештанин Турије неправоснажно осуђен на 20 година затвора

Фото: Пиксабеј

У ту казну му се, како предочава Манела Оперта Подунавац, портпарол Вишег суда у Сомбору, урачунава и време проведено у притвору, почев од 20. марта прошле године.

Овај тридесетогодишњак се терети да је марта прошле године провалио у кућу комшинице М.П. (80) и задао јој више удараца у пределу главе, наневши јој тешке повреде тупим предметом, од којих је несрећна жена преминула. Он је, како се сумња, у ноћи између 18. И 19. марта 2021. године, разбио стакло на прозору осамдесетогодишње жене и провалио у кућу комшинице која је живела сама, вероватно с намером да је опљачка.

Мислећи да старица спава почео је да је удара  по глави, наневши јој тешке повреде због којх је превезена колима Хитне помоћи у Ургентни центар у Новом Саду, где је недуго затим подлегла.

З.З. се најпре теретио за покушај тешког  убиства, услед смрти оштећене, кривично дело је преиначено у тешко убиство. На почетку главног претреса одржаног 22. фебруара, он се, како сазнајемо, бранио ћутањем.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

Васељенски патријарх Вартоломеј I и председник компаније Tasyapı Emrulah Turanli: Визија која повезује Истанбул и Србију