ЈЕДНА ОСОБА ПОГИНУЛА, ТРИ ТЕШКО, А 16 ЛАКШЕ ПОВРЕЂЕНО: У Јужнобачком округу минулог викенда догодило се 30 саобраћајних несрећа

Љиљана Прерадовић

24. 11. 2025. у 14:19

НА подручју Јужнобачког округа протеклог викенда, односно од 21. до 23. новембра, догодило се 30 саобраћајних несрећа у којима је једна особа погинула, три су задобиле тешке, а 16 лакке телесне повреде.

ЈЕДНА ОСОБА ПОГИНУЛА, ТРИ ТЕШКО, А 16 ЛАКШЕ ПОВРЕЂЕНО: У Јужнобачком округу минулог викенда догодило се 30 саобраћајних несрећа

Фото: Н. Живановић

У истом периоду, у Граду Новом Саду, догодиле су се 24 саобраћајне несреће у којима је једна особа теже, а десет је лакше повређено.

Полицијска управа у Новом Саду је, током викенда, на подручју Јужнобачког округа, открила и санкционисала укупно 650 прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима.

На овом подручју, из саобраћаја је искључено 128 возача и 12 возила, а задржано је 16 возача, осам због вожње под дејством алкохола, пет због понављања или настављања вршења прекршаја, а три због насилничке вожње.

За насилничку вожњу терете се возачи који су, у Новом Саду и Врбасу, управљали возилима у стању потпуне алкохолисаности, са више од 2 промила алкохола у организму.

Задржани возачи ће, уз прекршајне пријаве, бити приведени надлежном прекршајном судији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!