ЋУТАО О "БИЗНИСУ" СА ЛУКСУЗНИМ АУТОМОБИЛИМА: Саслушан Александар Папић, продао девет возила, а знао да потичу од крминала

Слађана Матић

26. 02. 2025. у 14:54

БИЗНИСМЕН Александар Папић саслушан је данас у Вишем јавном тужилаштву у Београду поводом сумњи да је починио кривично дело прање новца препродајући луксузне аутомобиле једне рентакар агенције и бранио се ћутањем.

ЋУТАО О БИЗНИСУ СА ЛУКСУЗНИМ АУТОМОБИЛИМА: Саслушан Александар Папић, продао девет возила, а знао да потичу од крминала

Foto: Printskrin

Ово је друго кривично дело за које се он сумњичи, након што је пре две недеље ухапшен у вези малверзација са новцем ЕПС-а.

Више тужилаштво је због те продаје аутомобила покренуло истрагу против Славена Б. и приликом саслушања сведока открило се да су они новац давали Папићу, па је истрага проширена и на њега.

Према наредби о проширењу истраге, постоје основи сумње да је он током 2022. и 2023. године у Београду извршио конверзију имовине са знањем да потиче од криминалне делатности, у намери да прикрије и лажно прикаже њено незаконито порекло.

Александар П. је од директора фирме „Сирб кар“ из Аранђеловца, осумњиченог Славена Б, преузео девет луксузних аутомобила, које је затим противправно, лично и преко посредника, продао другима. Шест возила Папић је продао за око 550.000 евра, док за три возила купопродајна цена треба да утврђена у току истраге.

У питању су возила: „бентли continental“, „мерцедес бенз А“, „porsche cayenne“, „ауди Q7“, два возила „BMW X5“, „мерцедес бенз GLE 400 D“, „мерцедес бенз GLE coupe 300 Д“ и „BMW X 6 X drive.

Претходно је, како се сумња Славен Б. на основу раније успостављеног пословног односа са фирмом „Димникар“ Београд, преузимао и након тога неовлашћено располагао возилима, која су у власништву „Примеро рента а кар“, а онда их је од њега преузимао Папић и даље располагао противправно продавао.

Папић се од хапшења 12. фебруара налази у притвору.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ПРЕОКРЕТ У СЛУЧАЈУ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Најбољи на свету се враћа на терен - моћи ће до МВП награде!