Финансијска директорка "Вечерњих новости" жртва сукоба у МУП
ОЛИВЕРА Анђелковић, финансијски директор Компаније "Новости" у уторак је позвана у просторије Сектора унутрашње контроле (СУК) МУП Србије, после чега јој је одређено задржавање. Њени адвокати вечерас су саопштили да Анђелковићевој није омогућено право на адекватну одбрану.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић/МУП
Она се терети за превару, односно да је омогућила полицијском службенику Зорану Благојевићу из Смедерева да по нижој цени дође до непокрентости, коју је он, потом, продао свом сину. Иначе, према речима адвоката над Благојевићем се већ дуже време води оркестриран прогон и део је сукоба две струје у самој полицији.
- Наводим да није тачно то што стоји у кривичној пријави и сматрам да ја никада нисам извршила кривично дело и сматрам да је ово прогон одређених лица и лица игром случаја из њихове околине од стране полицијских структура и тужилаштва из Смедерева, те би свака моја изјава имала исти исход. Нисам крива ни по ком основу - изјавила је Анђелковићева.
Према речима нашег саговорника, који је упућен у цео случај, над Благојевићев праву тортуру врши Пушићева струја у МУП Србије (Богдан Пушић, начелник УКП прим. аут.), која, такође, покушава и да рекетира. Докле је то отишло сведочи и пример да су вечерас привели, према незваничним информацијама, и Благојевићевог сина , познатог фудбалера Милана Благојевића (19). Поред Пушића у прогон над Благојевићем укључен је и Дејан Ковачевић начелник Сектора унутрашње контроле МУП Србије.
- Тужилаштво већ месецима опструише истрагу не дозвољавајући и онемогућавајући полицијском инспектору право на одбрану, па чак и да присуствује саслушањима сведока , на шта има право - истиче бранилац. - Све ово се ради са скривеним циљем да на водеће позиције у полиције Смедерево дођу подобни људи, који би вршили рекетирање особа, које су означене као мете. Данас је Оливера Анђелковић позвана и задржана и то само зато што је возила Зорана Благојевића до Власотинца где је његов син купио непокретност. То је једини њен грех.
Према сазнањима "Новости", Благојевић је пре извесног времена запленио велику количину нафтних деривата кријумчара са Дунава. Нафта је била лагерована у посебном тајном складишту у оквиру Старе Железаре у Смедереву. Управо је то разлог прогона овог чеситог инспектора. Нагазио је осиње гнездо.
- Моћни људи увезани и повезани са садашњом начелницом смедеревске полиције Веселом Јањићијевић успели су да заплењену нафту преко ноћи поново украду и на тај начин покажу своју моћ - наводи наш извор. - Све ово је изведено уз апсолутну сагласност саобраћајне полиције чији је шеф Горан Ивковић.
Инспектор Зоран Благојевић је пре неколико година ухапсио рођеног Ивковићевог брата који је на локацији у близини Смедерева кријумчарио и лажирао производе попут Кока-коле.
Оваквим поступањем Тужилаштва, као и хапшењем сина инспектора Благојевића доводи се у питање законитост јер тужилац постаје продужена рука полицијских структура које поступају по налозима руководилаца из МУП, а не у складу са законом о Кривичном поступку и доказима који постоје у конкретном поступку. На овај начин свако може бити гоњен и не постоји правна сигурност.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (2)