БИВШЕМ РЕКТОРУ ОДРЕЂЕН ПРИТВОР: Небојша Арсенијевић осумњичен за издавање диплома Медицинског факултета албанским и хрватским држављанима

Горан Ћировић

11. 08. 2022. у 16:27

ПОСЛЕ саслушања пред Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву, како сазнајемо, бившем ректору Универзитета у Крагујевцу Небојши Арсенијевићу одређен је притвор до 30 дана.

БИВШЕМ РЕКТОРУ ОДРЕЂЕН ПРИТВОР: Небојша Арсенијевић осумњичен за издавање диплома Медицинског факултета албанским и хрватским држављанима

Фото: Новости архива

Некадашњи декан крагујевачког Медицинског факултета Предраг Чановић пуштен је на слободу.

Они су, подсећамо, ухапшени у Крагујевцу под сумњом да су незаконито издавали дипломе Медицинског факултета, струковних и докторских студија албанским и хрватским држављанима.

Арсенијевићу се на терет ставља кривично дело трговина утицајем, а Чановићу злоупотреба службеног положаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих