РГЗ САОПШТИО: Ево за колико је продат и где најскупљи стан у другом кварталу 2025.
НАЈСКУПЉИ стан у другом кварталу продат је у Београду на води за 1,8 милиона евра, као и најскупљи квадрат по цени од 9.056 евра, показује данас објављени извештај о тржишту непокретности Републичког геодетског завода.
Фото: pexels.com
Највиша цена куће је била, такође, на територији општине Савски венац у Београду и купљена је за 3,8 милиона евра.
Најскупље гаражно место у другом кварталу плаћено је 56.000 евра и прометовано је на територији општине Звездара у Београду.
Тржиште непокретности у Србији у другом кварталу 2025. године показује пораст активности у односу на исти период претходне године, са растом вредности тржишта од 13,9 одсто и растом броја купопродајних уговора од 2,3 одсто.
Укупна вредност оствареног промета на тржишту непокретности у Србији у другом кварталу 2025. године износила је 2,1 милијарду евра, док је број купопродајних уговора био је 31.944.
Од 2,1 милијарди евра, 384,7 милиона евра долази са делимично регулисаног тржишта.
Највећи удео у укупној вредности прометованих непокретности заузима продаја станова са 1,2 милијарди евра (са учешћем од 60 одсто од укупно прометоване вредности).
За куће је издвојено 161,7 милиона евра (осам одсто од укупне вредности), за грађевинско земљиште 156,7 милиона евра (осам одсто од укупне вредности), за пословне просторе 86,7 милиона евра (четири одсто од укупне вредности), за пољопривредно земљиште 49 милиона евра (два одсто од укупне вредности).
Када је реч о начину плаћања, 15 одсто свих прометованих непокретности финансирано је путем кредита, што представља повећање од шест процентних поена у односу на исти период претходне године.
Највише су кредитна средства коришћена за куповину станова, при чему је 34 одсто свих куповина реализовано на овај начин, што је приметан раст у односу на 23 одсто из истог периода прошле године.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)