СТОП ЗАТАМЉЕНИМ СТАКЛИМА НА ВОЗИЛИМА? Одлучили се на забрану и на службеним возилома а разлози су вишеструки
ЈЕДНА општина у држави Мексико покренула је кампању за уклањање затамњених стакала са возила, како са приватних тако и са службених.
фото З. Р.
Ова акција, која је почела уклањањем затамњених стакала са патролних возила јавне безбедности, одговор је на забринутост за сигурност грађана и представља значајну промену у регулацији употребе оваквих додатака у региону.
Популарност затамњених стакала међу возачима у Мексику произилази из њихове способности да обезбеде приватност, заштиту од сунчевог зрачења и посебан визуелни изглед возила.
Ипак, њихова употреба подлеже законским прописима који настоје да балансирају ове предности са потребом да се обезбеди јавна безбедност.
Мера за смањење незаконитих активности
Према изјави Raul Fuentes Rodrígueza, директора Општинске службе за безбедност, у видео-снимку објављеном на званичним друштвеним мрежама, кампања се спроводи по инструкцијама председнице Mónice Valdez , у сарадњи са Службом за саобраћај и општинском полицијом.
Званичник је објаснио да је главни циљ заштита породица, јер прекомерна употреба затамњених стакала може отежати видљивост и олакшати извршење незаконитих активности.
Процес уклањања затамњених стакала документован је у видео-снимцима подељеним на друштвеним мрежама, где се види интервенција власти на службеним возилима као први корак кампање. За сада, мера се ограничава на државу Мицхоацáн, без најаве сличних акција у другим деловима земље.
Шта закон каже за возаче у Мексико Ситију?
У Мексико Ситију, употреба затамњених стакала такође је регулисана, али у оквиру другачијег правног оквира.
Члан 43. Правилника о саобраћају Мексико Ситија забрањује постављање соларних фолија на бочна или задња стакла уколико замрачивање прелази 20%.
Постоји једина изнимка: возачи који имају медицинско оправдање, правилно потврђено пред Секретаријатом за мобилност (СЕМОВИ) и уписано у саобраћајну дозволу, могу користити ове додатке.
Дебата о приватности и безбедности у употреби затамњених стакала и даље је актуелна у различитим регионима земље, док власти покушавају да пронађу баланс између права возача и заштите грађана.
(Блиц)
Препоручујемо
АФРИКАНКА ПРОБАЛА АЈВАР Реакција је хит, Срби се одмах огласили: "Узми хлеб и сир!"
07. 10. 2025. у 11:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ САЗНАО РИВАЛА: Ево против кога ће играти у другом колу Мастерса у Синсинатију
Српски тенисер Новак Ђоковић играће у другом колу мастерса у Синсинатију против Аргентинца Тијага Тарантеа.
14. 08. 2026. у 09:46
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
ПУТИН ПОТПИСАО "ЗАКОН О ГРАЂАНСКОЈ СМРТИ" За Русе у иностранству: "Казна ће их стићи - морају да схвате!"
РУСКИ председник Владимир Путин потписао је закон којим се уводе нова ограничења за држављане који живе у иностранству, а које су власти осудиле за кривична дела или одређене прекршаје.
12. 08. 2026. у 17:59
Коментари (0)