ВУЧЕВИЋ НА САСТАНКУ СА ПРЕДСТАВНИЦИМА ТРГОВИНСКИХ ЛАНАЦА: Важан разговор око стабилизације цена
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије Милош Вучевић састао се данас са представницима највећих трговачких ланаца и министрима унутрашње и спољне трговине и привреде Томиславом Момировић и Адрианом Месаровић, како би се у што краћем року дошло до стабилизације цена одређених прехрамбених производа на тржишту у односу на регион.
Фото: Министарство одбране Републике Србије
Вучевић је подсетио на то да је прошле године реализована акција „Боља цена“, у оквиру које су прехрамбени производи били на снижењу, а та акција је помогла бољем животном стандарду грађана.
Премијер је истакао да је трговина као привредна делатност унапређена и да има лидерске елементе, као и да је значајан чинилац раста бруто домаћег производа (БДП).
Трговачки ланци су важан чинилац унапређења животног стандарда грађана, због чега је Влада Србије са њима у сталном дијалогу, рекао је председник Владе.
Такође, на састанку је било и речи о правној регулативи за ову привредну делатност, маржама, царинама и условима рада.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)