"СРБИЈА ИМА ДОБРЕ ЈАВНЕ ФИНАНСИЈЕ" Вучић: Наша земља на корак од инвестиционог кредитног рејтинга

Биљана Ристивојевић

09. 04. 2024. у 09:21

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас у Паризу, на пословном Савету Француска - Србија, да Србија има добре јавне финансије, да је наша земља додатно унапредила рејтинг, као и да смо сада на корак од добијања инвестиционог рејтинга.

СРБИЈА ИМА ДОБРЕ ЈАВНЕ ФИНАНСИЈЕ Вучић: Наша земља на корак од инвестиционог кредитног рејтинга

Фото: Марија Стевановић

- Веома сам срећан што можемо да анализирамо шта смо урадили у последње време и да ли смо 100 одсто задовољни резултатима нашег рада. Увек могу да кажем да смо могли боље, али је много боље него што је било, бар када је у питању укупна трговинска размена између Србије и Француске - рекао је Вучић на састанку са представницима француског пословног удружења Покрет француских предузетника - MEDEF International.

Он је истакао да је Србија код агенције Стандард енд Пурс унапредила свој рејтинг и да је сада само на један корак од инвестиционог рејтинга и да бисмо га вероватно и добили да смо држава чланица НАТО-а или ЕУ.

- Већ бисмо тај рејтинг добили од тих великих кућа за оцену кредитног рејтинга.  Истовремено, стање наших јавних финансија је заиста добро - нагласио је Вучић.

Председник је рекао да јавни дуг у Србији износи 48,5 одсто БДП, а да је очекивани ниво буџетског дефицита 2,2 одсто.

- Није битно да ли ће ићи до 2,5 одсто, али не и више од тога ове године, што говори о стабилном окружењу и о добрим приликама. У фебруару смо имали стопу раста БДП-а од 5,9 одсто, уз велики раст индустријске производње за коју постоји флеш процена да је била у првом кварталу 4,4 одсто. То би било много боље него што смо очекивали - истакао је Вучић.

Он је рекао да је Србија спровела многе реформе, пре свега државних предузећа.

- Има много других ствари у другим областима, укључујући владавину права, које треба да побољшамо. Данас имамо 11.125 људи који раде у оквиру француских компанија у Србији, у 339 француских предузећа која послују у нашој земљи - рекао је Вучић.

Он је истакао да ће Србија и Француска проширити сарадњу у многим областима и подсетио да ће Србија бити домаћин специјализованог Експа 2027. године.

- Не ради се само ту о младима, спорту и игри. Ми користимо тај сајам као кишобран да изградимо читаву државу, да градимо нове ауто-путеве. Србија гради брзу пругу и мала Србија је држава са највећим бројем километара у изградњи брзе пруге у целој Европи. То показује колико смо посвећени томе да постигнемо најбоље резултате до 2027. А постоји огроман простор за многе француске компаније да учествују - нагласио је Вучић.

БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ СА МИНИСТРОМ ОДБРАНЕ: Други дан посете председника Србије Француској

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Хрватска банка кажњена са 1.5 милиона €: Апликацијом ПРЕНОСИЛИ и ЧУВАЛИ све што је инсталирано на мобилним телефонима корисника