БЕРЛИН ДОСТИГАО РЕКОРДНИ ЈАВНИ ДУГ: Сваки Немац дугује 28.000 евра
29. 03. 2023. у 22:44
ЈАВНИ дуг Немачке достигао је нови рекорд тако што је на крају прошле године порастао на 2,37 билиона евра, односно за два одсто, или 46,1 милијарди евра више у односу на крај 2021. године.

Foto: Shutterstock/canadastock
У поређењу са трећим кварталом 2022. године дуг је повећан за 1,8 одсто или 41,9 милијарди евра. Дуг по глави становника у Немачкој износио је 28.155 евра.
Немачка се, према подацима Федералног завода за статистику, оволико задужила у приватном сектору, односно код банака и приватних компанија у земљи и иностранству.
Савезни дуг државе виши је за 4,6 одсто у односу на крај 2021. године.
Земља је највише новца позајмљивала због Фонда за економску стабилизацију основаног пре три године како би се Немачка супротставила економским ефектима пандемије корона, а затим прошле године и због ублажавања последица енергетске кризе.
рт.рс
Препоручујемо

НЕМАЧКА ВЛАДАЈУЋА КОАЛИЦИЈА: Странке постигле договор о енергетским и климатским мерама
28. 03. 2023. у 23:49

РУСИ УПОЗОРАВАЈУ: Запад хоће рушење Вучића!
АМБАСАДОР Русије у Србији Александар Боцан-Харченко оценио је данас да је поклапање ескалације ситуације на Косову и Метохији са протестима у Београду „очигледан притисак“ на српско руководство и да је „циљ Запада промена политике Србије“.
03. 06. 2023. у 15:03

ОВО ЈЕ МУШКАРАЦ КОЈИ ЈЕ ПРЕТУКАО БЕБУ И СУПРУГУ: Страшно насиље на Звездари, шестомесечно дете има хематоме на глави
ДВАДЕСЕТШЕСТОГОДИШЊА жена је јутрос око осам часова довела бебу стару шест месеци са видљивим повредама у болницу у Тиршовој.
02. 06. 2023. у 18:59

"ДРХТАЛА САМ ЗБОГ МОКЕ СЛАВНИЋА" Драгана се присетила неугодне ситуације: "Рекао је, ништа не брини"
ВОДИТЕЉКА Драгана Катић открила је да је свој први интервју у каријери радила са бившим кошаркашем Моком Славнићем.
04. 06. 2023. у 16:16
Коментари (0)