ДАНАС ИСТИЧЕ РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ВАЖНОГ ПАПИРА: Ево коме и како сте дужни да га предате
ЗАКОНСКИ рок за достављање редовног годишњег финансијског извештаја за 2025. за правна лица и предузетнике који пословне књиге воде по систему двојног књиговодства, а који имају пословну годину једнаку календарској, истиче 31. марта, подсећа Агенција за привредне регистре (АПР).
Unsplash
Како наводе, као и претходних година АПР ће и ове организовати дежурства запослениху уторак 31. марта до 20 часова, односно за питања у вези са приступом систему и потписивања до поноћи.Додају да су у случају проблема у вези са састављањем и достављањем извештаја, обвезницима на располагању мејл адресе obveznicifi@apr.gov.rs (за ажурирање статусних података или података о законском заступнику), као и sd@apr.gov.rs (за решавање питања у вези са приступом посебном информационом систему или потписивањем).
За додатна питања и објашњења у вези са достављањем извештаја која нису доступна на интернет страници и у корисничким упутствима за састављање и достављање извештаја обвезницима је на располагању мејл адреса finizvestaji@apr.gov.rs.
АПР наводи да је до сада обавезу достављања извештаја, у складу са Законом о рачуноводству, испунило више од 200.000 правних лица и предузетника, те се до истека законског рока очекује пријем још око 90.000 извештаја.
Све релевантне информације, односно инструкције у вези са достављањем редовног годишњег финансијског извештаја за 2025. могу се наћи на интернет страници АПР-а у оквиру Регистра финансијских извештаја.
(Каматица)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
НА РАЧУНЕ И НА РУКЕ: За тачно пет дана стиже новац за 1.419.795 пензионера
05. 07. 2026. у 18:16
ЗА УНАПРЕЂЕЊЕ ЛОВНОГ ТУРИЗМА: Покрајина бесповратно додељује 80 милиона динара
05. 07. 2026. у 17:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)