"БОРИМО СЕ ЗА ЖИВОТ ЖЕНЕ (32)" Др Аџић: Болница у Батајници је пуна, ово је преломни тренутак за здравство

У КОВИД болници у Батајници хоиспитализовано је 915 пацијената чиме је попуњен капацитет те болнице, а директорка Татјана Аџић Вукичевић данас поручује да је ово преломни тренутак за цео здравствени систем и позива на вакцинацију која је, како каже, једини спас за излаз из јако тешке ситуације.

БОРИМО СЕ ЗА ЖИВОТ ЖЕНЕ (32) Др Аџић: Болница у Батајници је пуна, ово је преломни тренутак за здравство

Фото Д. Миловановић

Аџић је новинарима испред ковид болнице у Батајници рекла да пре четири месеца, када је та болница отворена, нико није веровао да ће капацитети бити попуњени до максимума.

- Сматрам да је ово најтежи тренутак у раду ковид болнице у Батајници. Дошли смо у ситуацију да се тражи место више, страхујемо од сваког телефонског позива и молби колега да се прими још један пацијент - казала је Аџић.

Истиче да се здравствени радници у тој болници "лавовски боре" да свакога дана отпусте старе и приме нове пацијенте, како би могли да допринесу очувању здравственог система Србије.

Према њеним речима, у последње три недеље отворено је 12 јединица полуинтензивних нега и пета јединица интензивног лечења.

На интензивном лечењу налази се, каже, 109 пацијената од којих је 90 одсто интубирано.

Др Аџић упозорава да су сада клиничке слике много драстичније и да се углавном ради о младим људима који развијају та тешка стања.

- Најмлађи пацијент је девојка 1989. годиште која је интубирана пре три дана и за њен живот се боримо. Други момак, 1999. годиште, на срећу успешно се опоравио и пребачен је у јединицу полуинтезивне неге -  казала је др Аџић.

Остала доминантна годишта пацијената хоспитализованих у ковид болници у Батајници су 1979, 1982, 1985...

- То показује да се граница пацијената који развијају тешке клиничке слике померила на млађе. Међу пацијентима има и оних који се налазе у седмој и осмој деценији и мислим да за њих нећемо моћи да нађемо спас - наводи др Аџић.

Каже да су медицински радници на ивици психичке и физичке исцрпљености и да им помажу лекари из свих крајева Србије.

- Ако се сада не посветимо имунизацији и ако се овако настави ни у једној болници у Србији неће бити места за нове пацијенте", закључила је др Аџић и позвала грађане да се одазову масовној вакцинацији јер само нас вакцина из ове, ужасно тешке ситуације, како каже, може извући.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГОДИНАМА ТАЈИЛА ИСТИНУ О ПОРЕКЛУ: Злата Петровић признала - Крила сам од сина да смо Роми, то му је представљало велики проблем