ПРАВО ПРОЛЕЋНО ВРЕМЕ, А ОНДА СТИЖЕ ТЕМПЕРАТУРНИ ОБРТ: Познати метеоролог открио какво нас време чека наредних дана

Новости онлине

28. 03. 2021. у 16:14

ПРОЛЕЋНЕ температуре су обележиле претходне дане, а метеоролог Марко Чубрило изнео је своја предвиђања о временским приликама за период пред нама.

ПРАВО ПРОЛЕЋНО ВРЕМЕ, А ОНДА СТИЖЕ ТЕМПЕРАТУРНИ ОБРТ: Познати метеоролог открио какво нас време чека наредних дана

Фото: Депоситпхотос

Он је и за наредне дана на својој Фејсбук страници најавио "право пролеће".

- Јутра ће бити ведра и прохладна, понегде још уз појаву магле и слабог, углавном приземног мраза и то најчешће у котлинама и дуж висоравни, док ће током дана бити претежно сунчано и топло време. У првом делу недеље дневни максимум од око 14 на крајњем североистоку и истоку до око 22 на југозападу региона, док ће другом делу недеље над целим регионом максимуми бити од 16 до 23 степена уз слаб јужни ветар - наводи Чубрило.

Ипак, поново су могуће и нешто ниже температуре. 

- Наредних 4-5 дана доносе право пролеће, затим је могуће јаче погоршање, захлађење и брдско-планински снег да би врло брзо после њега поново отоплило - најављује Чубрило.

У понедељак се очекује променљиво облачно време уз слаб и умерен, на истоку повремено и јак, северозападни ветар. Најнижа температура од 1 до 6 степени, највиша од 14 до 19, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

У уторак на југу и истоку местимично са слабом кишом. Најнижа температура од 2 до 8 степени, највиша од 15 до 20. Исто и у среду, с најнижом температуром од 3 до 10, највишом од 16 до 20 степени.

Од четвртка променљиво облачно, у петак и за викенд местимично са кишом, а више падавина очекује се у Војводини, наводи се на сајту РХМЗ, а према месечној прогнози за Србију чини се да ће се кишно време протегнути до средине априла.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима