ПАШЋЕ 40 ЦЕНТИМЕТАРА СНЕГА: Хитно се огласио РХМЗ - Ево у којем делу Србије ће се највише забелети
У ИСТОЧНОЈ Србији данас и сутра (24. и 25. децембра) падаће снег уз стварање снежног покривача просечне висине од 10 до 20 центиметара у нижим деловима Тимочке и Неготинске Крајине до преко 30 до 40 центиметара у планинским пределима Карпатске области, објавио је упозорење Републички хидрометеоролошки завод на свом сајту.
Фото: Д. Миловановић
У осталим регионима Србије који се налазе јужније од Саве и Дунава сутра (25. децембра) ће се формирати мањи снежни покривач, а снег ће бити најинтензивнији у јутарњим и преподневним сатима.
Према прогнози РХМЗ, данас ће бити облачно време, местимично са кишом, у планинским пределима са снегом уз формирање снежног покривача на планинама источне Србије.
Краткотрајни престанак падавина очекује се пре подне у јужним, а после подне постепено и у већини осталих предела.
У кошавском подручју ће дувати умерен и јак, на југу Баната, у Подунављу и Поморављу и олујни, а у осталим крајевима слаб до умерен источни и југоисточни ветар.
Највиша температура биће од 4 до 9 степени. Увече и током ноћи очекују се нове падавине са југа и истока Србије, и то у нижим пределима киша, а у брдско-планинским снег. Киша ће у другом делу ноћи у нижим пределима јужне, источне и централне Србије прећи у суснежицу и снег.
Време наредних дана
До краја године биће релативно хладно и ветровито време са појавом краткотрајног снега или пљуска снега. Током целог периода у јутарњим сатима очекује се мраз слабог до умереног интензитета, а дневна температура од 1 до 6 степени.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)