ИВАНА МАЦАК, ПРЕДСЕДНИЦА СТУДЕНТСКОГ ПАРЛАМЕНТА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У НОВОМ САДУ: Управа ставила мету на моје име и лице
ИВАНА Мацак, председница Студентског парламента Филозофског факултета, истакла је да је ситуација у згради поприлично мирна и да студенти остају при својим захтевима да Управа мора дати свој јасан став.
Фото: НС уживо
- Од јуче, од 12.00 часова, наступила је општа блокада Филозофског факултета. Студенти стоје при својим захтевима да се управа Филозофског факултета мора огласити по том питању и јасно осудити говор мржње професора Динка Грухоњића. Његове изјаве су неколико недеља присутне у медијима и сматрамо да је неопходна реакција надлежних у оквиру наше институције која је до данас изостала - рекла је Мацак и додала:
- Данас се овде одиграо скуп подршке професору Грухоњићу. Ми смо при ставу да ниједан вид подршке не може да стави знак једнакости између слободе говора и говора мржње. Сваки говор мржње се мора осудити. Оно што је ново јесте да је Управа факултета јасно ставила таргет на моје име и моје лице, објавивши обавештење на сајту факултета и свим званичним страницама факултета, те позива све студенте да се обрате лично мени када ће се ова спорна ситуација решити. Морам да нагласим да ја нисам права адреса којој треба да се обрате, већ је то управа која одбија сарадњу и неформално пружа подршку професору.
(нсуживо)
Препоручујемо
ОД СЕПТЕМБРА ЕВИДЕНТИРАЊЕ ОБВЕЗНИКА: Војска ће се служити 75 дана - Вучић изнео детаље
29. 01. 2026. у 15:39
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)