ИЗВИЂАЊЕ, ПРЕПАДИ, ДИВЕРЗИЈЕ, ЗАСЕДЕ - СРПСКИ СПЕЦИЈАЛЦИ НА МАНЕВРИМА: Зимска обука припадника 72. бригаде за специјалне операције (ФОТО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 03. 2024. у 19:22

ПРИПАДНИЦИ 72. бригаде за специјалне операције претходне две недеље су реализовали кондициону обуку за извршавање наменских задатака у зимским условима, саопштило је данас Министарство одбране.

ИЗВИЂАЊЕ, ПРЕПАДИ, ДИВЕРЗИЈЕ, ЗАСЕДЕ - СРПСКИ СПЕЦИЈАЛЦИ НА МАНЕВРИМА: Зимска обука припадника 72. бригаде за специјалне операције (ФОТО)

Фото Војска Србије

Како се наводи, обука представља део редовних вежбовних активности бригаде, а реализује се ради одржавања и даљег унапређења оспособљености професионалног састава за извођење специјалних дејстава, а тиме и укупне борбене готовости ове јединице Војске Србије.

Током обуке на планинском терену дању и ноћу, тежишно су увежбаване тактичке радње приликом извиђања, извођења препадних дејстава, диверзија и заседа, и прикупљања обавештајних података, уз употребу савремених средстава за осматрање. Осим тактичке обуке, припадници бригаде су прошли и кондицирање у алпском скијању, будући да је познавање скијашких техника неопходно за ефикасно извршавање задатака у зимском окружењу.

На обуци су били и професионални војници који су у јединицу примљени почетком августа прошле године по Пројекту 5000, а који су, након успешно завршене шестомесечне основне специјалистичке обуке, укључени у редован процес оспособљавања припадника специјалних јединица.

Сталном обуком у различитим борбеним, земљишним и метеоролошким условима, обезбеђује се врхунска оспособљеност, физичка припремљеност и ментална снага припадника 72. бригаде за специјалне операције, што је од кључног значаја за ефикасну реализацију комплексних задатака јединице, првенствено у непријатељевом распореду на тактичкој и оперативној дубини, додаје се у саопштењу.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа