ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 15. ГОДИШЊИЦЕ ПРОГРАМА "СВЕТ У СРБИЈИ": Свечаности присуствује председник Вучић

СВЕЧАНОСТ ће бити организована у ПалатИ Србија, у Булевару Михајла Пупина 2.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 15. ГОДИШЊИЦЕ ПРОГРАМА СВЕТ У СРБИЈИ: Свечаности присуствује председник Вучић

Фото: Д. Миловановић

Председник Републике Србије Александар Вучић присуствоваће данас обележавању 15. годишњице програма "Свет у Србији", које ће бити одржано у 12.00 часова у Палати Србија.

Програм Свет у Србији односи се на стипендије за учење српског језика и упис на високошколске установе чији је оснивач Република Србија

Ко има право на стипендије?

Овај програм је намењен кандидатима из држава чланица и држава посматрача Покрета несврстаних земаља, чиме Србија наставља да негује традиционална пријатељства и јача културну и образовну сарадњу широм света.

Током претходних деценију и по, стотине младих људи из целог света добило је прилику да се образује на српским универзитетима и постану својеврсни амбасадори наше земље у свету.

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.

07. 06. 2026. у 10:04

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

УЖАС: Српски фудбалер изгубио живот