ЗАБРИЊАВАЈУЋИ РЕЗУЛТАТИ ИСТРАЖИВАЊА У САД: Не занемарујте аритмију и обољења срца - ево и зашто
ИСТРАЖИВАЊЕ У Америци које је анализирало смртност од срчаних болести код старијих од 25 година, између 1970. и 2022, показало је да је укупан учинак смрти од срчаних болести смањен за 66 одсто, док је смртност од инфаркта опала за 89 процената.
Фото Shutterstock
Ипак, како наводе, смртност од других облика обољења срца - укључујући срчану инсуфицијенцију, аритмије и хипертензивно обољење срца - порасла је за 81 одсто.
Аритмије су највише у порасту јер дносе смртност већу за енормних 450 процената, али и даље чине четири посто свих смрти од срчаних болести. Смртност од срчане инсуфицијенције порасла је за 146 одсто, а код хипертензивног обољења срца за 106 процената.
Препоручујемо
СТУДИЈА ОТКРИВА: Тетоваже могу дугорочно да утичу на имуни систем
19. 01. 2026. у 23:33
ШТА ВАМ ТЕЛО ПОРУЧУЈЕ? Испуцале пете могу указивати на проблеме са штитном жлездом
18. 01. 2026. у 20:36
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)